معرفی انواع گلاب

by گلاب in آگوست 15, 2019

معرفی انواع گلاب

گلاب دارای خواص فراوانی است. گل سرخ یا رز یا محمدی، گیاهی است بومی ایران. این گونه گیاهی به فراوانی در ایران کشت داده می شود. گل محمدی از خانواده گل سرخ با گلبرگ‌ هایی به رنگ صورتی است. این گل‌ها در خرداد ماه ظاهر می ‌شوند و در همین ماه است که گلاب گیری انجام می‌ پذیرد.

همچنین بخوانید: معرفی انواع روغن حیوانی + عکس

گلاب گیری

یکی از مراسمی که همه ساله در ۱۴ استان ایران به صورت عمده از اوایل اردیبهشت تا اواخر خرداد انجام می‌ شود، مراسم گلاب گیری است. در کارگاه های گلابگیری شهرستان کاشان سالانه پانزده هزار تن گلاب سنگین تولید می‌شود که از همه جای ایران در این مراسم زیبا شرکت می کنند.

گلاب اصل

گلاب اصل، شفاف ، روشن ، بدون رسوب است و بوی آن بوی مطبوع گل محمدی و فاقد بوی ترشیدگی است.
اصل بودن گلاب را از طعم ان نیز می شود تشخیص داد. طعم گلاب سنگین و کمی مایل به تلخی است که از جمله مهمترین نشانه های اصل بودن گلاب به شمار می رود . گلاب قمصر هم درجه ی خلوصش بیشتر است و هم عطر و طعمی بینظیری دارد و در جهان حرف اول را می زند.

معرفی انواع گلاب

معرفی انواع گلاب

انواع گلاب

گلاب سنگین
گلاب سبک
گلاب دو آتیشه
گلاب سه گل
گلاب پس آب
گلاب زیر عطری

خواص گلاب

گلاب در طب سنتی دارای خواص فراوانی است که مهم‌ ترین آن خاصیت  آرام‌ بخش بودن آن است. و به همین دلیل است که در مراسم عزاداری از آن استفاده می‌شود زیرا عطر گلاب باعث ارامش میشود و استرس و بی‌ خوابی را تسکین می دهد.

بوی گلاب برای قلب و مغز مفید و آرام‌ بخش است . در هنگام بروز استرس و غم اشتها مختل می‌ شود که طعم گلاب این مشکل را رفع می کند.
همچنین برای افرادی با استرس و عصبانیت زیاد و کسانی که دچار بی‌خوابی های مکرر هستند، مصرف گلاب در غذا یا شستشوی بدن با گلاب بسیار مفید است.

 

اگر شما نیز در تولید، فروش یا صادرات  گلاب فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌ تماس بگیرید.

 

تماس با ما

Leave a Reply